Firma Iron Mountain pomaga organizacjom zmniejszać koszty i ryzyko oraz poprawiać zarządzanie ich fizycznymi i cyfrowymi danymi.

Nasze rozwiązania do zarządzania informacjami umożliwią firmom lub organizacjom chronić ich informacje, optymalizować działalność i zapewnić prawidłowe odzyskiwanie, zgodność z przepisami i wyszukiwanie.

Założona w 1951 roku firma Iron Mountain zarządza miliardami zasobów informacyjnych w tym dokumentacją firmową, aktami elektronicznymi, dokumentacją medyczną, wiadomościami e-mail i wieloma innymi typami dokumentacji dla organizacji na całym świecie.

Organizacje w każdej z głównych branż i każdej wielkości – w tym ponad 95% spółek z listy Fortune 1000 i ponad 85% spółek z indeksu FTSE 100 – zatrudniają firmę Iron Mountain jako swojego partnera w zakresie zarządzania informacjami.

Obecnie zabezpieczamy i zapewniamy dostęp do ponad 12 mln metrów sześciennych dokumentacji papierowej, 10 mld wiadomości e-mail, 65 mln taśm komputerowych z kopiami zapasowymi, 2,5 mln komputerów PC i 20 000 serwerów, a lista wciąż się wydłuża.

Bezpiecznie przechowujemy niektóre z najcenniejszych na świecie artefaktów historycznych, skarbów kultury, dokumenty firmowe i dokumentację medyczną. Aby prawidłowo chronić i prezentować te informacje zatrudniamy 21 000 profesjonalistów na całym świecie i utrzymujemy niemającą równych infrastrukturę, która obejmuje ponad 1000 obiektów, 10 centrów przetwarzania danych i ponad 3500 pojazdów.

Ogólnie rzecz biorąc nasze doświadczenie, wiedza i reputacja w zakresie bezpieczeństwa sprawiły, że jesteśmy jednym z wiodących na świecie dostawców:

  • przechowywania informacji i zarządzania nią
  • ochrony i odzyskiwania danych
  • niszczenia informacji

Stale pracujemy, aby zagwarantować, że nasi partnerzy maksymalnie wykorzystują swoje informacje przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i ryzyka związanego z ich przechowywaniem i ochroną.