Scripts - page header

UTYLIZACJA SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO BEZ RYZYKA WYCIEKU DANYCH

Nie pozwól, aby podczas wymiany sprzętu IT doszło do wycieku wrażliwych danych. W Iron Mountain zajmiemy się tym kompleksowo, z poszanowaniem dla środowiska.

it asset and media destruction banner - stack of old computer towers

UTYLIZACJA SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO BEZ RYZYKA WYCIEKU DANYCH

Nie pozwól, aby podczas wymiany sprzętu IT doszło do wycieku wrażliwych danych. W Iron Mountain zajmiemy się tym kompleksowo, z poszanowaniem dla środowiska.

Wiele firm od lat magazynuje zużyty sprzęt elektroniczny w obawie przed tym, że podczas jego utylizacji mogłyby zostać ujawnione poufne dane. Nie jest to konieczne. W Iron Mountain utylizacja sprzętu elektronicznego jest bezpieczna. Trwale usuwamy dane z różnego rodzaju nośników, a następnie recyklingujemy sprzęt IT lub przeznaczamy go do ponownego obrotu.

Rozwiązanie SITAD (Iron Mountain® Secure IT Asset Disposition) to jedyna tego typu usługa na polskim rynku. Zazwyczaj składają się na nią trzy etapy:

  • Etap 1: Odbieramy zużyty sprzęt elektroniczny z firmy, a następnie przekazujemy nośniki danych do utylizacji, zapewniając bezpieczny transport i poufność. Niszczenie dysków twardych i innych nośników danych może też zostać przeprowadzone na miejscu w firmie.
  • Etap 2: Ponownie wprowadzamy na rynek sprzęt, który wciąż jest sprawny. Robimy to zarówno dla dobra planety, jak i organizacji – chodzi o to, aby firma, jak najwięcej zyskała na całym procesie.
  • Etap 3: Wystawiamy certyfikat zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

Na każdym z wymienionych etapów wykorzystujemy nasz rozbudowany system logistyczny i rygorystyczne procesy kontroli – wszystko dla dobra Twojej organizacji.


UTYLIZACJA SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO Z POMOCĄ SITAD TO GWARANCJA:

  • Ochrony integralności marki i jej reputacji.
  • Bezpiecznego zniszczenia nośników danych w siedzibie organizacji lub poza nią.
  • Recyklingu sprzętu komputerowego zgodnie z procedurami programu e-Stewards®

SITAD – DODATKOWE KORZYŚCI

  • Uwolnienie powierzchni magazynowej i tym samym zmniejszenie kosztów związanych z przechowywaniem bezużytecznego sprzętu.
  • Odciążenie działu IT i przekierowanie specjalistów do zadań kluczowych z perspektywy organizacji.
  • Pomoc w stworzeniu strategii zarządzania wycofywanym sprzętem IT zgodnie z obowiązującymi normami ekologicznymi oraz wewnętrzną polityką organizacji.

Utylizacja sprzętu elektronicznego może być bezpieczna! Szczególnie jeśli powierzysz to zadanie profesjonalistom wyspecjalizowanym w zarządzaniu informacjami i ochronie danych. Iron Mountain to światowy lider w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nami i zwiększ bezpieczeństwo cyfrowe organizacji.

Safe utilization of e-waste and it assets - Man among IT assets

BEZPIECZNA UTYLIZACJA E-ODPADÓW I ZASOBÓW IT

Aż 22% firm nie kasuje danych przechowywanych na wycofywanych z użytku zasobach IT. 

Skontaktuj się z IRON MOUNTAIN

business women

Skontaktuj się z IRON MOUNTAIN